NÁŠ BLOG

26 Úno 2016

Maturita za dveřmi

Naše tipy k maturitě, aby ses nemusel vracet na podzim. První pokus nemusí být jen zkušební.

Maturita, zkouška z dospělosti. Je únor a mnoho studentů se již začíná připravovat k té velké závěrečné zkoušce. Někteří z vás si však říkají, že mají spoustu času, a že svaťák je přece dlouhý dost. Každý se s přípravou pere po svém, ale my jsme přišli s pár tipy, které fungují snad úplně všem. Tak se do nich pojďme pustit.

 

Neuč se předmět po předmětu

Možná jste si řekli: “Tak, teď to vezmu hezky popořadě, otázku po otázce, předmět po předmětu”. To ale není zrovna nejlepší způsob, jak efektivně dostat informace do hlavy. Vše si mnohem lépe zapamatuješ pokud budeš témata střídat. Není tedy vůbec na škodu každý den si vzít jednu otázku z každého předmětu. Pokud je to na tebe moc intenzivní, tak si vezmi každý den jen jednu, ale zkus si vždy na začátku shrnout tu ze včera. Opakování je matka moudrosti. 

 

Začni ve správný čas

Přijdeš si pod tlakem, protože všichni kolem tebe už začali? Není třeba, každý funguje jinak. Někomu vyhovuje začít včas a dva týdny před maturitou jen všechno opakovat. Jiní potřebují časový stres, aby se k učení přinutili. Zvol si to podle sebe, žádný správný postup není. Ale jakmile se jednou rozhodneš, tak už se toho zuby nehty drž a nastav si režim. S ním dojdeš k maturitě v klidu a připravený.

 

Zeptej se starších studentů

Nebojte se poptat. Není na škodu vědět, jak se učitelé chovají u maturity, kdo podpoří a kdo se zase bude ptát na záludné otázky. Štěstí přeje připraveným. Komunikací se staršími studenty můžeš také snadno získat zpracované maturitní otázky a to se vyplatí!

 

V den maturity už se nic nenaučíš

Když ten den přijde, tak už je pozdě. Věř mi, nedoženeš to. Učení se o pauzách mezi jednotlivými předměty přináší akorát stres a paniku. Nech otázky radši doma, vyraž ke zkoušce na lehko a s úsměvem. Když budeš mít dlouhou chvíli, tak si popovídej se spolužáky nebo si dej něco malého a dobrého. Tvé myšlenky se ustálí a zaručeně si pak nespleteš ploštěnku s plošticí. 

 

Všichni vám už asi říkají: počkej na vysokou, tam je každá zkouška jako jedna maturita. To je sice pravda, ale nikoho to neuklidní, že jo. Tak se na všechny tyhle komentáře povzneste, nastav si svojí rutinu a pusť se do toho. Snad ti naše rady pomohli, držíme palce!  A kdyby to přeci jen nešlo, tak naše maturitní lekce, které fungují i na poslední chvíli, jsou tu pro tebe vždycky! 

Hodně štěstí!